"Enter"a basıp içeriğe geçin

Bıldırcın yumurtası faydaları zararları nelerdir

Bıldırcın yumurtası faydaları zararları yararları nelerdir hangi hastalıklara iyi gelir hakkında detaylı geniş bilgiler.

Yararları
Bıldırcın yumurtası, günlük olarak önerilen protein gereksiniminin %13’ünden fazlasını karşılar. Bıldırcın yumurtası, özellikle B vitaminleri bakımından zengin olup, günlük gereken B1 vitaminin % 140’ını karşılar.

Doğal antibiyotiktir ve kış aylarında grip gibi enfeksiyonlara karşı koruma sağlar.

Bıldırcın yumurtasının en önemli faydalarından biri bağışıklık sistemizle ilgili desek yanlış olmaz. Bıldırcın yumurtası, bağışıklık sistemini güçlendirerek bizi birçok hastalığa karşı koruyor.

Bıldırcın yumurtası böbrek, safra kesesi ve karaciğer sağlığınız için önemlidir. Mesane taşlarının oluşumunu önler ve parçalanmasında yardımcı olur.

Spor yapan kişiler için bıldırcın yumurtası önerilir. Zindelik ve dinçlik verir.

Bıldırcın yumurtası, göz sağlığı açısından önemli olan A vitamini bakımından zengindir. Antioksidan etkisiyle A vitamini içeren bıldırcın yumurtası, göz sağlığını koruyarak görme duyusunu keskinleştirir, katarakt oluşumunu önler.

Ten rengini güzelleştirir ve cildin doğal parlaklık kazanmasını sağlar.

Antioksidan özellikleri bulunduğundan vücudu tepeden tırnağa temizleme etkisi de gösterebiliyor, bu sayede en çok bilinen detoks yiyeceklerinden biri olarak kullanılıyor.

Saçların kuvvetlenmesini sağlar ve parlaklık kazandırır.

Bıldırcın yumurtası fosfor, proteinler ve vitaminler gibi pek çok önemli madde içerir. Bunlarda cinsel isteğinizi arttırır ve cinsel sağlığınızı olumlu yönde etkiler.

Zararları
Kalp hastalığınız varsa yada daha önceden felç geçirdiyseniz bıldırcın yumurtası tüketmeden önce mutlaka doktorunuza danışmalısınız. Ayrıca yüksek kolesterolü olan kişiler de bu yumurtayı tüketmeden önce doktorlarına danışmalıdır.

Besin değeri
Karbonhidrat: 0.04 g
Protein: 1.2 g
Yağ: 1 g
Kolesterol: 76 mg
Potasyum: 13 mg
Kalsiyum: 6 mg
Sodyum: 12.70 mg
Demir: 0.34 mg
A vitamini: 14.04 IU

Bir önceki yazımız olan Çekirdek faydaları zararları Besin değeri başlıklı makalemizde Çekirdeğin faydaları nelerdir, Çekirdeğin yararları nelerdir ve Çekirdeğin zararları nelerdir hakkında bilgiler verilmektedir.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.