"Enter"a basıp içeriğe geçin

Kilo aldırmayan meyveler sebzeler yiyecekler

Yedikçe yiyebileceğiniz kilo aldırmayan yiyecekler sebzeler meyveler nelerdir.

ÇİLEK

İçeriğinde sıfır yağ içeren çilek, vücuttaki tüm toksinleri atamada oldukça etkilidir. Alerjisi olamayan kişilerin hemen hemen her gün bir kase tüketilmesi tavsiye edilir.

DOMATES

Antioksidan besinler arasında en güçlü olan domates ne kadar tüketilirse tüketilsin vücudun kalori almasına neden olmaz. Ancak aşırı tüketildiğinde bağırsak fonksiyonlarını bozabilir.

BROKOLİ

Lif bakımından zengin olan brokoli, vücudun ihtiyacı olan A, C, E ve K vitaminlerini tek seferde karşılar. Uzun süre tokluk hissi vererek açlığı bastırır.

KAVUN

Sıvı bakımından zengin olan kavun, vücudun ihtiyacı olan sıvıyı karışlar. Bu sıvı aynı zamanda vücuttaki toksinleri de idrar yolu ile atarak, göbek ve baldır bölgelerindeki yağlanmanın önüne geçer.

MISIR GEVREĞİ

Atıştırmalık olarak mısır gevreği oldukça iyi bir besindir. Sütle tüketilmesi tavsiye edilir. Kronik bağırsak sorunları olan kişilerin uzmanlarına danışmadan tüketilmesi tavsiye edilmez.

KEREVİZ

Vücudun K vitamini ihtiyacını karşılar. Ayrıca böbrek üstü bezlerini çalıştırarak idrar söktürücü etkisi gösterir.

PORTAKAL

Hemen hemen bütün uzmanların mutalaka tüketilmesini tavsiye ettiği besinler arasınd ailk sırada yer alan portakal, kilo vermeye yardımcı olan yüksek enerjili bir meyvedir.

Bir önceki yazımız olan Yumurtanın üzerindeki numaralar ne anlama geliyor başlıklı makalemizde Yumurtanın üzerindeki kodlarin anlami, Yumurtanın üzerindeki numaralar açıklaması ve Yumurtanın üzerindeki numaralar ne demek hakkında bilgiler verilmektedir.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.