"Enter"a basıp içeriğe geçin

Unutkanlığı azaltan beyni güçlendiren besinler nelerdir.

Unutkanlık için ne iyi gelir unutkanlığı azaltan beyni güçlendiren besinler nelerdir beyni güçlendiren bitkisel çözüm unutkanlık için bitkisel çözüm

BADEM

Unutkanlık erken yaşlarda başlayıp ileri yaşlarda ise şiddetini artıran ciddi bir rahatsızlıktır. Bu yüzden beyinin özellikle hafıza kısmı erken yaşta güclendirilmelidir. E vitamini bakımındna zengin olan badem bu konuda iyi bir besin kaynağıdır.

YABAN MERSİNİ

Güçlü bir antioksidan olan yaban mersini sinir sisteminin yenilenmesinde ve vücudun toksin atamasında yardımcı olur. Bu sayede beynin komut ve tutma yönlerini güçlenir. Uzmanlar yaban mersininin stresi azaltığını bu sayede kişinin konsantre gücünü artırdığını vurguluyor.

YUMURTA

Protein kaynağı olan yumurta unutkanlık rahatsızlığının yaşanmasını azaltmada etkili bir besindir.

YEŞİL FASULYE

Yeşil fasulye folik asit bakımından zengin olduğundan vücudun toksin biriktirmesine izin vermez. Aynı zamanda hormonların daha sağlıklı çalışmasını destekleyerek beynin hafıza gücünü artırır.

ÜZÜM

Bor bakımından en zengin besin olan üzüm, haızayı güçlendirmede oldukça etkili bir besindir. Ayrıca üzüm tiroid bezlerinin çalışmasını destekleyerek hormonları düzenler. Beyindeki sinir hücrelerinin daha fonksiyonlu çalışmasını sağlar.

MOR SOĞAN

Eski çağlardan beri mor soğanın hafızayı kuvvetlendirdiği biliniyor. Yapılan araştırmalarda mor soğanın antioksidan bakımından daha güçlü olduğu ortaya çıkarılmıştır. Çiğ tüketildiğinde beyindeki algılanma dalgalarını artırır.

Bir önceki yazımız olan Kansızlık için faydalı bitkiler sebzeler meyveler gıdalar nelerdir başlıklı makalemizde Kansızlığa iyi gelen bitkiler, Kansızlığa iyi gelen gıdalar ve Kansızlığa iyi gelen meyveler hakkında bilgiler verilmektedir.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.